ANASAYFA HABER / MAKALE ARA FOTO GALERİLER VİDEOLAR TÜM ANKETLER

HABER / MAKALE ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrik Tasarrufu Konulu Fotoğraf Ve Öyküler Ödüllendirildi

Elektrik Tasarrufu Konulu Fotoğraf Ve Öyküler Ödüllendirildi

Tarih 15Ocak2010, 11:08 Editör Yeşil Gündem

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Zonguldak Temsilciliği tarafından "Elektrik Enerji Tasarrufu, Verimliliği ve Çevre Üzerine Etkileri" konulu 2. resim ve öykü yarışması ödül töreni yapıldı.

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Zonguldak Temsilciliği tarafından "Elektrik Enerji Tasarrufu, Verimliliği ve Çevre Üzerine Etkileri" konulu 2. resim ve öykü yarışması ödül töreni yapıldı.
Maden Mühendisleri Odasında TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Zonguldak Temsilciliği tarafından "Elektrik Enerji Tasarrufu, Verimliliği ve Çevre Üzerine Etkileri" konulu 2. resim ve öykü yarışması ödül töreni düzenlendi.

Törene, Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, Mimarlar Odası Başkanı Turan Demirtaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Duyar, öğrenciler ve davetliler katıldı. Törende, İstiklal Marşının ardından konuşma yapan Elektrik Odası Zonguldak Temsilcisi Bülent Özgümüş, 24 Eylül 2009 günü acı bir trafik kazasında hayatını kaybeden ve il temsilciliğinin ilk personeli olan Elektrik Elektronik Yüksek Mühendisi Asude Ağartan'ın anısına armağan edildiğini söyledi. Özgümüş, "İnsanlık tarihi, ateşin bulunmasından itibaren enerjiye olan talebin her geçen gün artarak devam ettiğini göstermektedir. Ancak, bu artan enerji talebini karşılayabilmek için gerekli olan kaynaklar sınırsız değildir. Günümüzde en çok kullanılan kaynaklardan petrolün 40, doğalgazın 65, kömürün 260 yıl sonra rezervlerinin tükeneceği hesaplanmaktadır. Ülkemizde 2009 yılında elektrik üretiminin yaklaşık yüzde 60'ı doğalgaz, ithal kömür, fueloil ve LPG olmak üzere dış kaynaklara dayalı olarak gerçekleştirilmiştir. Bu durum, enerjinin verimli kullanılmasının ülkemiz için önemini daha da fazla artırmaktadır. Enerji kaynaklarının verimli kullanılması ve bu bilincin yaygınlaşması her yıl ocak ayının 2. haftası 'Elektrik Tasarruf Haftası' olarak kutlanmaktadır. Resim yarışmasına 85, öykü yarışmasına 10 adet eser katılmıştır" dedi.

Daha sonra konuşma yapan Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, "Enerjinin tasarruflu kullanılması her toplumda olduğu gibi bizim toplumumuz içinde önemlidir. Elektrik enerjisi çok önemlidir. Diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de elektrik çok ucuz. Elektrik enerjisini su ve rüzgardan da elde edebiliriz. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum ve başarılar diliyorum" dedi. Konuşmaların ardından 2. resim ve öykü yarışmasında dereceye girenlere hediye çeki, plaket, madalya ve teşekkür belgesi verildi.

HABERFX

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Çevre ve Enerji

Yasa tasarısı İkizdere değil, AB içinmiş!

Yasa tasarısı İkizdere değil, AB içinmiş! Çevre ve Orman Bakanlığı, tam da Rize İkizdere'deki hidroelektrik santrali ile ilgili SİT kararı tartışılırken ...

''Mobil Ev'' yollarda

''Mobil Ev'' yollarda Alternatif enerji kaynaklarını tanıtmak üzere 10 il gezecek ‘mobil ev’ 125 bin dolara yola çıkı...
Yaşam ve zafere dair..06Kasım2010

FOTO GALERİ

MİNİ ANKET

Türkiye'de Nükleer Santral Kurulsun mu?
Tüm Anketler

GÜNCEL HAVA DURUMU

Detaylar için resme tıklayın.

© 2008-2010 Naturalhaber.com | Tüm Hakları Saklıdır.
RSS | Ana Sayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi