ANASAYFA HABER / MAKALE ARA FOTO GALERİLER VİDEOLAR TÜM ANKETLER

HABER / MAKALE ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Yeşilırmak'ı kirlettiler!

Yeşilırmak'ı kirlettiler!

Tarih 04Ekim2009, 20:12 Editör Yeşil Gündem

Amasya Çevre ve Orman Müdürü Yaşar Kayataş, Yeşilırmak'ın yüzeyinde görülen yağ tabakasının petrol ürünü olduğunu tespit ettiklerini söyledi.


Kentin içinden geçen Yeşilırmak'ın yüzeyinde sabah uyandıklarında yağ tabakasıyla karşılaşan Amasyalılar, tedirginlik yaşadı.

Kayataş, yaptığı açıklamada, Yeşilırmak'ın Tokat sınırı içinde Kuruçay mevkisinden itibaren ırmak üzerinde yoğun bir yağ tabakasının geldiği haberini aldıktan sonra ekiplerin söz konusu mevkide inceleme yaptıklarını belirtti.

Tokat Çevre ve Orman Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri ile irtibat kurulduğunu, kirliliğin nereden kaynaklandığının araştırıldığını ifade eden Kayataş, ırmak üzerinde oluşan kirliliği tespit etmek için sudan numune aldıklarını söyledi.

Kayataş, ''Yeşilırmak üzerinde oluşan yağ tabakasının petrol ürünü olduğunu tespit ettik'' dedi.

''Kirlilik yaklaşık 10 kilometrelik dalga halinde yoğun bir petrol ürünü olarak ırmak üzerinden akarak, canlı yaşamı tehdit ediyor'' diyen Kayataş, sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılacağını kaydetti.

Amasya Avcılar Atıcılar İhtisas Kulübü Başkanı Mehmet Kurt ise ırmaktaki kirliliğe bir şeker fabrikasının neden olduğunu öne sürerek, ırmaktaki kirliliğin, içme suyu ve sulama amaçlı ırmak suyunu kullanan yöre insanını doğrudan etkilediğini, yetkililerin her yıl oluşan kirliliğe kesin çözüm bulmasını istediklerini söyledi. (AA)- haber 7
4 Ekim 2009

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Çevre Kirliliği

Kendini Yakan Gönüllü Çevreci İlginç Bir Eyleme Daha İmza Attı!

Kendini Yakan Gönüllü Çevreci İlginç Bir Eyleme Daha İmza Attı! Marmaris'te çevre duyarlılığıyla tanınan İmdat Avcı, daha önce yaptığı ilginç eylemlerine bir yenisini daha ekl...

Milet Antik Kenti'nde Çevre Kirliliği

Milet Antik Kenti'nde Çevre Kirliliği Türkiye'nin önemli antik kentleri arasında yer alan Milet Antik Kenti'nde yaşanan çevre kirliliği sorunu ye...
Yaşam ve zafere dair..06Kasım2010

FOTO GALERİ

MİNİ ANKET

Türkiye'de Nükleer Santral Kurulsun mu?
Tüm Anketler

GÜNCEL HAVA DURUMU

Detaylar için resme tıklayın.

© 2008-2010 Naturalhaber.com | Tüm Hakları Saklıdır.
RSS | Ana Sayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi