ANASAYFA HABER / MAKALE ARA FOTO GALERİLER VİDEOLAR TÜM ANKETLER

HABER / MAKALE ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Belediye ve İZGEP'ten çevre hamlesi

Belediye ve İZGEP'ten çevre hamlesi

Tarih 16Eylül2009, 21:42 Editör Yeşil Kalem

Geri dönüşümü olabilen atıkların en az yüzde 30'nu yeniden geri kazanımını amaçlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve lisanslı 8 firmanın oluşturduğu konsorsiyumun kurduğu İZGEP Atık Toplama Geri Kazanım Sanayi Ticaret A.Ş. ile beraber yapılan çalışmaya Aliağa Belediyesi de katıldı.

Cam, metal, kağıt ve plastik gibi geri dönüşümü olan malzemelerin yeniden ekonomiye kazandırılması amacıyla yapılan İzmir’in çeşitli ilçelerinde devam eden çalışma dâhilinde Aliağa Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolün ardından kentin belli noktalarına geri dönüşüm Konteyneri yerleştirildi.

1000’er Metreküplük 40 Adet Geri Dönüşüm Konteyneri  
Daha temiz bir çevre oluşturmanın yanı sıra çevre bilincinin yerleştirilmesi amaçlanan çalışmada özellikle okulların yakın çevresine ana cadde üzeri ve kentin merkezi noktalarına 1000’er Metreküp büyüklüğünde toplan 40 adet geri dönüşüm konteyneri ile cam, metal, kağıt ve plastik gibi geri dönüşümü olan malzemelerin yeniden ekonomiye kazandırılması amaçlanıyor.

Konteynerde toplanan atık malzemeler İZGEP tarafından alınarak atıkların ayrışması sonucu ilgili tesislere gönderilecek ve ekonomiye geri kazandırılacak.
 
Başkan Oğuz; Gelecek Kuşaklara Güzel Bir Dünya Bırakmak Zorundayız
Küresel ısınmanın dünyayı olumsuz etkilediğini ve bu konuda herkese sorumluluk düştüğünü belirten Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz  ‘’Küresel ısınmanın hızını kesebilmek için hepimiz el birliği ile mücadele etmeliyiz. Bireyler olarak yapabileceğimiz en doğru davranış biçimi kullandığımız yada tükettiğimiz ürünlerden geri kalan atıkların tekrar geri kazandırılmasını sağlamak olmalı.

İzmir’in çeşitli kentlerde devam eden atıkların geri kazandırılması için yapılan çalışmaya İzmir Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalayarak bizde dâhil olduk. Vatandaşlarımız cam, metal, kağıt ve plastik gibi geri dönüşümü olan malzemeleri geri dönüşüm konteynerlerine atmaları çevre bilincimizin oluşması ve doğamızın daha az tahrip edilmesi anlamında büyük önem arz etmektedir. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin görevi’’ dedi.

16 Eylül 2009 Çarşamba

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Çevreci Belediyeler

Söke Belediyesinden Tıbbi atık duyarlılığı

Söke Belediyesinden Tıbbi atık duyarlılığı Çevre ve insan sağlığı açısından büyük önem taşıyan tıbbi atıkların toplanması işlemi Söke'de titizlikle gerçek...

Düzce'de temizlik seferberliği

Düzce'de temizlik seferberliği Düzce Belediyesi tarafından 'Yaz Programı' çerçevesinde oluşturulan rutin temizlik programı aralıksız olara...
Yaşam ve zafere dair..06Kasım2010

FOTO GALERİ

MİNİ ANKET

Türkiye'de Nükleer Santral Kurulsun mu?
Tüm Anketler

GÜNCEL HAVA DURUMU

Detaylar için resme tıklayın.

© 2008-2010 Naturalhaber.com | Tüm Hakları Saklıdır.
RSS | Ana Sayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi